MAJOR SHIPPING _ company profile

MAJOR DENİZCİLİK VE DIŞ TİCARET.LTD.ŞTİ. faaliyetleri, hizmet sektörü kapsamında 3 temel fonksiyon üzerine kurgulanmıştır.

1- ULUSLARARASI EMTIA TİCARETİ:

Ürünler, Hizmetler ve Pazarlar olmak üzere 3 ana segment üzerinde odaklanmak suretiyle, müşterilerimize ihtiyaçlarına en uygun kapsamda uluslararası ticaret hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Bu fonksiyonumuzun çatısı altında, bu fonksiyona dayalı servis tedarik konusu yaptığımız başlıca ürünlerimiz, bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla, aşağıdaki gibidir.

*KURU GIDALAR: Bakliyat, tahıl, kuru meyve ve fındık-fıstık gibi çok çeşitli sayıda tarım ürününü, Türkiye ve Yurtdışındaki yerel pazarlardan, müşterilerimizin taleplerine en uygun şekilde tedarik etmeye gayret ediyoruz.

*MADENİ MİNERALLER: Üretici müşterilerimizin ham madde ihtiyaçlarına uygun olarak, kaolen, alçı taşı, agrega, dolomit, mozaik, mermer, traverten ve pozalon gibi maden ürünü taleplerini Türkiye ve Yurtdışındaki maden ocaklarından doğrudan tedarik ederek karşılamaya gayret ediyoruz.

*İNŞAAT VE YAPI MALZEMELERİ: Çimento, tozalçı, alçıpan, ebatlı mermer, çelik kapı, iç mekan kapıları, mdf panelleri ve mobilya başta olmak üzere çeşitli ürünü, doğrudan Yurtiçi veya Yurtdışı üreticisinden tedarik ederek müşterilerimize arz ediyoruz.

 

2- ULUSLARARASI GEMİ KİRALAMA AKTİVİTELERİ

Gemi Kiralama faaliyetimiz, uluslararası konvansiyonel yük gemileri ile bağıntılıdır. 20 yıllık tecrübeyle donatılmış firmamız, kuru, dökme, mpp, konteyner ve roro gemi segmentlerinde kosterden başlayarak orta büyüklükteki tonajlara kadar geniş bir yelpazede gemi kiralama operasyonlarında itibar edilir hizmetler üretir. Etkin olarak aşağıdaki 3 ana segment bu fonksiyonun alt başlıklarını ihtiva eder.

*KURU VE DÖKME YÜK GEMİLERİ: Deneyimli kiralama operatörü olarak, hizmetlerimiz içinde en rekabetçi olduğumuz segmenttir.

*STANADART DIŞI AĞIR YÜK GEMİLERİ: Müşterilerimize, standart dışı ölçülerdeki ağır yüklerinin denizyoluyla taşınması için en uygun kaldırma ve taşıma donanımları olan gemileri, müşterilerimizin talep ettiği koşullar çerçevesinde gerekli optimizasyon parametrelerini de dikkate alarak temin ediyoruz.

*RO/RO GEMİLERİ : Hızlı ve güvenilir teslimat ilkesiyle, müşterilerimize ait kendiliğinden sevk edilebilen veya edilemeyen her türlü aracın veya kargonun uygun RoRo servisleriyle denizaşırı transferlerini sağlıyoruz.

 

3- ULUSLARARASI TAŞIMACILIK FAALİYETLERİ

Türkiye'den ihracat veya Türkiye'ye ithalat konusu olan ürünlerin denzaşırı konteyner ile sevkini, konteyner taşımacılık organziasyonu kapsamında başarıyla sunmaya devam ediyoruz. Bu fonksiyonumuz aşağıdaki 2 temel alt başlıkta toplanmaktadır.

*DENİZAŞIRI TAŞIMACILIK (KONTEYNER) : Alternatifli Gemi hatlarından, müşterilerimizin memnuniyet kriterlerine en uygun olan konteyner hizmetlerini sağlıyoruz. Firmamızın katı bir politikası olarak, her müşterimize, organizasyonlarına haricen entegre olmuş özel bir lojistik departmanı gibi 7/24 ilkesiyle odaklanmış olarak çalışan özel müşteri temsilcisi vasfıyla hizmet sunuyoruz.

*ULUSLARARASI KARAYOLU (TREYLER): Her aşamasını profesyonelce tamamlayacağımızdan emin olacağımız bir karayolu taşımacılık hizmeti sunuyoruz. Parsiyel veya ful gönderileriniz için Türkiye'den Avrupa, Ortadoğu ve doğu bloku ülkelerine planlı ekspres araç tedarikçilerimizle en iyi hizmeti sunma gayretindeyiz. Karayolu organizasyon ekibimiz her an en iyi hizmeti sunmak için müşterilerimizin hizmetindedir.

 

ÇALIŞAN YETENEKLERİ

Şirket çalışanlarının en yetenekli olduğu alanlar, gemi kiralama operatörlüğü, gemi kiralama brokerliği, lojistik çözümler sunucusu, yük taşımacılık organizatörlüğü, uzman konteyner taşımacılığı, uluslararası karayolu taşımacılığı, yük gemisi işletmeciliği ve uluslararası ürün tüccarlığı başta olmak üzere oldukça geniş spektrumludur. 

MAJOR Denizcilik Ümit Çevik ve İnci Çevik tarafından işletilen küçük bir aile şirketidir.

Ümit Çevik, denizcilik ve dış ticaret alanlarında 20 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesi bulunan bir denizcilik profesyonelidir. Yönetim, idare ve hem ürün hem de hizmet bazlı satış-pazarlama temelinde geniş bilgi sahibidir. İnci Çevik, denizaşırı konteyner taşımacılık endüstrisinde 15 yıllık deneyime sahiptir. Bir Türk konteyner hattında 13 yıl pazarlama ve satış uzmanı olarak başarılı görevler üstlenmiş ve halen firmamızın 3 yıldır Konteyner ve Karayolu Taşımacılık biriminde Satış-Pazarlama Müdürü olarak desteklerini sürdürmektedir.

MAJOR DENİZCİLİK belirtilen fonksiyonlarını geliştirme kabiliyetiyle makul bir potansiyel taşımaktadır ve gerek duyulacak pozisyonlara istihdam edeceği her yeni ferdini destekleyici dinamizmi, enerjisi, büyüme felsefesi, yaşı, itibarı ve veritabanı ile destekleyip yetiştirerek genişleme potansiyeli taşımaktadır. "Hazmederek İlerlemek" firma kurucularının felsefesini en iyi anlatan tek cümledir.

Firma geçmişi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen web sayfalarımızı ziyaret ediniz..

Ümit bey ve İnci hanımın özgeçmişleri hakkında aşağıdaki linkedin bağlantıları üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

umit cevik - LinkedIn
inci cevik - LinkedIn

temel fonksiyonlarimiz hakkinda detayli bilgi almak icin e-posta adresimiz major@majordenizcilik.com

Nakliye Nakliyat Nakliye Nakliyat